The Elite – кіно і театр, Ешборн (Британія)

The Elite Cinema and Theatre - Ashbourne

Ешборн — невелике ринкове місто в районі Дербішир-Дейлз, Англія. У місті проживає близько 10 000 жителів є багато історичних будівель і магазинів.

Першим спеціально побудованим кінотеатром в Ешборні був Empire в 1912 році, який вміщував 430 місць. Приблизно в 1930 році було відкрито кінотеатр Elite Cinema на Market Place, і Elite став головним кінотеатром Ешборна, де показували голлівудські блокбастери, а в Empire показували переважно вестерни.

Але сталося так, що довгий час, з 1976 до 2020 року – будівля використовувалась не за прямим призначенням. Останні роки перший поверх був торговельним приміщенням, а верхній – використовувався як нічний клуб.

«Багато місцевих просили нас подумати про те, щоб знову перетворити The Elite на маленький кінотеатр і театр. Зрештою ми прийняли цю ідею, сподіваючись, що це допоможе відродити місто», – Мік Галлімор

Те, як будівлю було модифіковано раніше, викликало певні труднощі під час реконструкції, які вдалося подолати, перемістивши площину проекції зображення вперед від арки, щоб створити зал для глядачів із кращими пропорціями. Глядацька зала подвійного призначення (кіно/театр), тому встановлено ролетний екран. Ferco Seating встановили 122 розкішних сидіння (114 кінотеатральних і 4 дивани позаду).

Інсталяція звуку та проекції виконана CinemaNext і включає в себе: лазерний проектор Barco SP2K-7S, процесор Dolby CP 950 і кінотеатральну аудіосистему від українського виробника MAG Сіnema. Заекранні колонки можна тимчасово демонтувати та зберігати окремо, коли вони не використовуються. Обладнання для театру було поставлено компанією J&C Joel, а акустичне покриття стін – Eomac Ltd. Світильники від виробника YESSS Electrical, розташованого в Дербі.

Доповненням до кінотеатру є новий бар та окремий туалет для людей з обмеженими можливостями, доступний з залу. Ззовні розташований підйомник для інвалідних візків. Лаунж-зона та офіс розташовані поруч зі сходами, а існуючі туалети були повністю відремонтовані та модернізовані.

Кінотеатр працює з середи по неділю, демонструючи 3-4 мейнстрімові фільми на день, деколи також відбуваються театральні вистави та інші події.