Зимовий кіноринок 2022. Завтра була війна…

3 Лис 2023 | Новини

META Cinema Forum 2023

Наприкінці лютого 2022 року в Києві проходив Зимовий Кіноринок Одеського міжнародного кінофестивалю – головний комунікаційний майданчик для представників української кіноіндустрії. 22 лютого 2022 року, керівник CinemaNext Україна, Ігор Сидоренко, представив доповідь в одній із локацій фестивалю – KinoPark у ТРЦ SkyMall. 23 лютого ми спілкувались з колегами, дивились фільми, планували майбутнє. На 24 лютого були заплановані презентації українських кінопроектів на різних стадіях виробництва і дискусії про розвиток українського кіно.

Але о 4 ранку у Києві ми почули вибухи та сирени і це змінило все назавжди. Україну почали обстрілювати орки, розпочалась війна, яка перервала фестиваль і наше звичне життя на «півслова». Багато речей втратили свій сенс…

Насправді, ми пишемо цей допис «заднім числом», щоб окреслити певний трагічний для всіх нас період, що супроводжувався вимушеним мовчанням. Зимовий Кіноринок був останньою гучною кіноподією перед широкомасштабним вторгненням. Звісно, після вже було не до новин і репортажів. Але минуло більше, ніж 1,5 року і ми знову з вами.

Вторгнення Росії могло зупинити кіномистецтво, як не назавжди, то надовго. Проте, загартоване турбулентностями українське кіно вистояло. Попри повітряні тривоги та ракетні обстріли, люди йдуть до кінотеатрів. І що особливо приємно, з великим ентузіазмом саме на чисельні українські картини, які з’являються навіть у цих важких обставинах.

CinemaNext Україна не може бути осторонь, якщо кінопрокат працює – ми потрібні ринку. Як найбільший оператор у Європі, ми робимо все можливе для безперервності процесів у кінопрокаті. Життя продовжується, Україна жива! За це до землі уклін нашим героїчним ЗСУ та союзникам. Слава Героям!