Завершився Зимовий Кіноринок 2024 в рамках (ОМКФ)

25 Січ 2024 | Новини

Зимовий Кіноринок 2024 в рамках ОМКФ

22–24 січня 2024 року в київському кінотеатрі “Оскар” (ТРЦ Gulliver) відбувся Зимовий Кіноринок в рамках Одеського Міжнародного Кінофестивалю (ОМКФ). Минуло два роки після попередньої такої події, що припала на 22 – 24 лютого 2022 року і не була завершена – в останній день почалася широкомасштабна агресія росії.

І ось після дворічної паузи ми знову ділимось здобутками і всі разом намагаємось відродити український кінопрокат та кіновиробництво. До речі, небезуспішно!

Пишаємось, що минулий 2023 рік став рекордним для зборів саме українських кінострічок, як по частці на ринку (14.7% / 323 млн грн.), так і в абсолютних цифрах кінозборів для однієї картини. Наприклад, «Мавка» з бокс-офісом 156 млн грн. суттєво випередила навіть «Барбі» (123 млн грн.), «Оппенгеймер» (122 млн грн.) і післяноворічний показ «Аватар-2» (109 млн грн.). Також за час широкомасштабної війни, по Україні відчинили свої двері 13 нових кінотеатрів, з яких два – наша робота. Але, на жаль, є і такі кінозали, що швидше за все вже не відчиняться…

Було цікаво побачити нові доробки українських режисерів, а також незавершені стрічки, так звані проекти Work in progress. Ми, в свою чергу, презентували новинки ринку обладнання для кінотеатрів, включаючи розробки українських виробників, та запропонували декілька акційних пропозицій, включаючи значну знижку на звукове обладнання для українських кінотеатрів від MAG Cinema з Білої Церкви. Презентацію читала Віра Лека, наш регіональний менеджер з продажів.

Попри виклики, з якими ми зіткнулись протягом останніх років, Кіноринок ОМКФ 2024 показав незламність і творчу силу української кіноіндустрії. Ми з нетерпінням чекаємо наступного заходу і звичайно миру, переконані, що український кіноринок продовжуватиме набирати оберти а стрічки українського виробництва – популярності на міжнародній арені. А також щиро вітаємо та бажаємо перемоги українському документальному фільму «20 днів у Маріуполі» журналіста і режисера Мстислава Чернова, який увійшов до списку номінантів на премію «Оскар» – про це американська Академія кінематографічних мистецтв і наук повідомила 23 січня.